Blokmax Kids Сироп за деца с ибупрофен срещу болка и температура 100 мл Alkaloid
Изчерпан
- При болка от различен произход и висока температура
- Облекчава симптоми на простуда и грип
- За деца на възраст над 3 месеца
Blokmax Kids Alkaloid e сироп за деца с ибупрофен, който съдейства за облекчаване на лека до умерена болка от различен произход, както и при висока температура. Помага при главоболие и зъбобол, както и при симптоми на простуда и грип. Блокмакс Сироп за деца с ибупрофен срещу болка и температура Алкалоид съдържа подходяща за детския организъм доза ибупрофен, който представлява противовъзпалително средство, което облекчава болката, понижава високата температура и редуцира отоци. Препаратът е предназначен за употреба при деца на възраст 3 месеца и по-големи (с тегло над 5 kg) за краткотрайно симптоматично лечение. Има приятен вкус на кайсия.
Алкалоид АД Скопие е фармацевтична компания със 70-годишна история.Компанията разработва и произвежда лекарства, козметични и химически продукти и растителни суровини.За да подобрява непрекъснато качеството на произвежданите продукти,компанията създава Институт за развитие и контрол на качеството.Той е оборудван с най-модерната лаборатория и оборудване,което е от голямо значение за за разработването и въвеждането на нови технологии и методи, отговарящи на най-високите стандарти за лекарствата на Европейските и Американските регулаторни органи.
Производител: Alkaloid-Int, Словения
Марка | Alkaloid |
---|---|
Лечение/профилактика | Главоболие, мигрена, зъбобол, Грип и настинка, Температура |
За кого | Бебета, Деца, Възрастни |
Тип продукт | Сироп |
Активно вещество в 5 ml : 100 mg ибупрофен.
Други съставки: глицерол, сорбитол, 70% течен некристализиращ (Е420), ксантанова гума, микрокристална целулоза и кармелоза натрий, полисорбат клас 80, динатриев едетат, захарин натрий, лимонена киселина монохидрат, натриев цитрат дихидрат, натриев бензоат (Е211), симетикон емулсия 30%, натриев хлорид, пречистена вода;
Аромат на кайсия, съдържащ: пропилен гликол, ароматизиращо вещество, естествено ароматизиращо вещество, портокалово масло, лимоново масло;
Аромат, маскиращ вкуса, съдържащ: картофен малтодекстрин, ароматизиращи компоненти, аспартам (Е951) ацесулфам-К (Е950).
Производителят носи отговорност за съставките на продукта. Препоръчваме да проверите списъка със съставките на продукта директно върху опаковката поради възможни промени.
Възраст (тегло) Честота Единична доза Максимална дневна доза
3-6 месеца (5 - 7,6 kg) 3 пъти дневно 50 mg (2,5 ml) 150 mg (7,5 ml)
6-12 месеца (7,7 - 9 kg) 3 до 4 пъти дневно 50 mg (2,5 ml) 150 - 200 mg (7,5 - 10 ml)
1-3 години (10 - 15 kg) 3 пъти дневно 100 mg (5 ml) 300 mg (15 ml)
4-6 години (16 - 20 kg) 3 пъти дневно 150 mg (7,5 ml) 450 mg (22,5 ml)
7-9 години (21 - 29 kg) 3 пъти дневно 200 mg (10 ml) 600 mg (30 ml)
10-12 години (30 - 40 kg) 4 пъти дневно 200 mg (10 ml) 800 mg (40 ml)
В опаковката има пластмасова дозираща спринцовка от 5 ml, която трябва да се използва за прилагане на лекарството.
Преди прием прочетете внимателно цялата на това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
Кратка характеристика на продукта може да намерите .
Не превишавайте препоръчителната дневна доза.
Да се съхранява далеч от деца.
Съхранявайте на сухо и прохладно място, далеч от източници на светлина и топлина при температура до 30 градуса по Целзий.
Да не се приема при свръхчувствителност към някоя от съставките.
Консултирайте се с лекар при бременност, кърмене, наличие на заболяване или прием на лекарствени медикаменти.
The information below is required for social login
Вход
Създай нов профил