Blokmax с ибупрофен срещу болка и температура 200 мг х10 таблетки Alkaloid
Изчерпан
- При втрисане и грипни състояния
- При висока температура
- При болка от различен произхоид(главоболие,мускулни болки и др.)
Blokmax е лекарствено средство без лекарско предписание,което се използва за облекчаване на лека до умерена болка от различен произход(зъбобол,главоболие,мускулни болки,менструални болки),както и при висока температура.Блокмакс съдържа ибупрофен.Това е противовъзпалително средство, което облекчава болката и понижава високата температура.Блокмакс е подходящ за прием и при симптоми на простуда и грип.
Преди да приемете Блокмакс
Не приемайте Блокмакс:
- ако сте алергични към ибупрофен или към някоя от останалите съставки на това лекарство;
- ако някога сте страдали от недостиг на въздух, астма, хрема, поява на оток или уртикария след използване на ацетилсалицилова киселина или други подобни (НСПВС);
- ако приемате други НСПВС или ацетилсалицилова киселина с дневна доза на 25 mg;
- ако имате (или са имали два или повече епизода на) стомашна или дуоденална язва или кървене от стомаха;
- ако имате или някога сте имали стомашно-чревно кървене или перфорация, свързани с предишна употреба на НСПВС;
- ако имате тежко чернодробна, бъбречна или сърдечна недостатъчност, ако имате заболяване, което може да увеличи вероятността за кървене; ако страдате от значителна дехидратация (причинена от повръщане, диария или недостатъчен прием на течности);
- ако страдате от кървене в мозъка (мозъчно-съдово кървене) или друго активно кървене;
- ако сте на възраст под 12 години;
- ако сте в последните 3 месеца на бременността.
Специални указания
Говорете с Вашия лекар или фармацевт,преди да приемете Блокмакс
- ако имате проблеми с бъбреците или черния дроб;
- ако имате или сте имали стомашни или чревни нарушения;
- ако имате проблеми с бъбреците или черния дроб;
- ако имате или сте имали астма или алергично заболяване, тъй като може да възникне недостиг на въздух;
- ако имате системен лупус еритематозус (СЛЕ) или смесена съединителнотъканна болест-болести, които засягат имунната система, причинявайки болки в ставите, промени по кожата и нарушения на други органи;
Други лекарства и Блокмакс
Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
Блокмакс с храна, напитки и алкохол
Препоръчително е пациентите с чувствителни стомаси да приемат Блокмакс с храна. Консумацията на алкохол увеличава риска от нежелани реакции.
Бременност и кърмене
Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.
Не приемайте това лекарство през последните 3 месеца на бременността. Избягвайте употребата на това лекарство в първите 6 месеца на бременността, освен ако лекарят не Ви посъветва друго.
Само малки количества ибупрофен и неговите разпадни продукти преминават в кърмата. Това лекарство може да се приема по време на кърмене, ако се използва при препоръчителната доза и за възможно най-кратко време.
Шофиране и работа с машини
Ако се използва за краткосрочно и в препоръчителните дози,Блокмакс не повлиява способността за шофиране и работа с машини.Ако се появят нежелани реакции като умора, замайване, сънливост и зрителни нарушения, не шофирайте и не работете с машини.
Предозиране
Ако сте приели Блокмакс повече от необходимата доза или ако лекарството случайно е било прието от деца, веднага се свържете с лекар или най-близката болница, за да получите мнение за риска и съвет за действие, което трябва да се предприеме.
Симптомите могат да включват гадене, болка в стомаха, главоболие, диария, звънтене в ушите, повръщане (примесено с кръв), кръв в изпражненията, обърканост и бързи неволеви движения на очите. При високи дози е съобщавано за сънливост, възбуда, дезориентация,болка в гърдите, сърцебиене, ниско кръвно налягане, синьо оцветяване на кожата и лигавиците (цианоза), загуба на съзнание, кома, гърчове (главно при деца), повишена склонност към кървене, кръв в урината, слабост и замаяност, усещане за студ и проблеми с дишането.
Ако сте пропуснали да приемете Блокмакс
Не приемайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.
Алкалоид АД Скопие е фармацевтична компания със 70-годишна история.Компанията разработва и произвежда лекарства, козметични и химически продукти и растителни суровини.За да подобрява непрекъснато качеството на произвежданите продукти,компанията създава Институт за развитие и контрол на качеството.Той е оборудван с най-модерната лаборатория и оборудване,което е от голямо значение за за разработването и въвеждането на нови технологии и методи, отговарящи на най-високите стандарти за лекарствата на Европейските и Американските регулаторни органи.
Производител: Alkaloid-Int, Словения
Марка | Alkaloid |
---|---|
Лечение/профилактика | Болка в мускулите и ставите, Главоболие, мигрена, зъбобол, Грип и настинка |
За кого | Възрастни |
Тип продукт | Таблетки |
Активно вещество в 1 таблетка: ибупрофен 200mg
Състав на ядрото: царевично нишесте, лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, кроскармелоза натрий (Е468), силициев диоксид, колоиден безводен, глицерол дибехенат;
Филмово покритие: хипромелоза (Е464), титанов диоксид (Е171), макрогол MW400/PEG (Е1521)
Препоръчителна дневна доза
Възрастни и юноши над 12 години
Приемайте по 1 или 2 таблетки (200 mg или 400 mg ибупрофен) с вода до три пъти на ден според нуждите. Оставете поне 4-6 часа между дозите.
Не приемайте повече от 2 таблетки (400 mg ибупрофен) едновременно.
Не приемайте повече от 6 таблетки (1200 mg ибупрофен) за 24-часа.
The information below is required for social login
Вход
Създай нов профил