Boiron Коризалия при хрема и настинка х40 таблетки
- За лечение при настинка и ринит
- Не предизвиква сънливост
- Може да се използва от възрастни и деца.
Coryzalia® е хомеопатичен лекарствен продукт, който се прилага за лечение при настинка и ринит. Коризалия не предизвиква сънливост и може да се използва както от възрастни, така и от деца.
Противопоказания
Свръхчувствителност към активните вещества или към някое от помощните вещества
Фертилитет, бременност и кърмене
Не се очаква неблагоприятен ефект по време на бременност и кърмене, тъй като системната експозиция е пренебрежимо малка
Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини
Няма наблюдавано въздействие върху способността за шофиране и работа с машини
Нежелани лекарствени реакции
Няма съобщения за нежелани лекарствени реакции
Хомеопатичните медикаменти на фирма Боарон се приготвят от хомеопатични източници – растителни, животински, минерални или химични субстанции, по разработената от основателя на хомеопатията Ханеман технология – процес на поетапни разреждания на източника и динамизиране при всяко разреждане. Затова хомеопатичните лекарства имат изключително добър профил на безопасност, по правило те не причиняват нежелани лекарствени реакции (странични ефекти) и не съществува риск от предозиране при грешка в дозата.Има две основни групи хомеопатични лекарства: Монопрепарати и Специалитети.
Специалитетите на Boiron са фиксирани комбинации, обикновено от две и повече хомеопатични лекарства, които имат определени терапевтични показания и дозировка, указани в листовката за пациента.
Производител:
BOIRON, Франция.
Марка | Boiron |
---|---|
За кого | Бебета, Деца, Възрастни |
Възраст | 3+ месеца |
Тип продукт | Таблетки |
Лечение/профилактика на: | Алергичен ринит (сенна хрема), Грип и настинка, Дихателна система |
В 1 обвита таблетка CORYZALIA® от 300 mg съдържа:
|
Помощни вещества: захароза
Специални предупреждения и предпазни мерки при употреба
– Пациентите с редки наследствени състояния на непоносимост към фруктоза, глюкозо-галактозна малабсорбция или захаразно-изомалтазна недостатъчност не трябва да приемат това лекарство
– Ако след употреба на продукта симптомите продължават или състоянието се влоши, да се преоцени лечението
При възрастни се приема по 1 таблетка през час, до 12-тия час. Приемите се разреждат при подобрение. Таблетката се държи в устата до пълното ѝ разтваряне.
При деца под 1 година таблетката се стрива и разтваря във вода преди прием.
