-20%отстъпка

Ефералган Витамин C при болка и повишена температура х20 ефервесцентни таблетки UPSA

В наличност
Арт. №
2249
Тегло
0.090 кг.
  • За симптоматично лечение на леки до умерени болки
  • При фебрилни състояния като: главоболие и грипоподобни състояния
  • За облекчаване на зъбобол, мускулни болки и менструални болки
Обикновена цена 5.29 лв. (-20%) Специална цена 4.23 лв.
Към продукта

Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки е лекарствен продукт, който се отпуска без рецепта. Efferalgan Vitamin C съдържа активните вещества парацетамол и аскорбинова киселина. Парацетамолът е аналгетик и антипиретик със слаба противовъзпалителна активност.
Витамин С е есенциален водоразтворим витамин за хората.
Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки се използва за симптоматично лечение на леки до умерени болки и/или на фебрилни състояния като: главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки, менструални болки.
Тази лекарствена форма е предназначена за възрастни и деца с тегло над 15 kg (над 4-годишна възраст).

Не приемайте Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки

  • ако сте алергични към активните вещества или към някоя от останалите съставки ан това лекарство;
  • ако сте алергични към пропацетамол хидрохлорид (предлекарство на парацетамол).
  • при тежка чернодробна недостатъчност или декомпенсирано активно чернодробно заболяване.

Предупреждения и предпазни мерки

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки, ако имате или страдате от:

  • чернодробно увреждане, включително синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта);
  • тежко бъбречно увреждане;
  • глюкозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност;
  • хроничен алкохолизъм, прекомерен прием на алкохол (3 или повече алкохолни напитки всеки ден);
  • анорексия (загуба на апетит), булимия (хранително разстройство), кахексия (крайна степен на изтощаване на организма), хронично недохранване;
  • дехидратация (обезводняване), хиповолемия (състояние, при което е намален обема на плазмата в кръвта).

При пациенти с увредена чернодробна функция дозата трябва да се намали или да се удължи интервала на дозиране. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 60 mg/kg/дневно (2 g/ден) при следните състояния: възрастни пациенти с тегло под 50 kg, хронично или компенсирано активно чернодробно заболяване, особено тези с лека до умерена хепатоцелуларна недостатъчност, синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта), хроничен алкохолизъм, хронично недохранване (ниски запаси от чернодробен глутатион) и дехидратация.

Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).

Този лекарствен продукт съдържа сорбитол, което трябва да се има предвид при пациенти с непоносимост към фруктоза (рядко наследствено заболяване).

Деца

При деца дозата зависи от теглото на детето, възрастта е дадена само ориентировъчно, за да се избере подходящата лекарствена форма. За деца с тегло под 15 kg съществуват други лекарствени форми. Попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Други лекарства и Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки

Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.
Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт, ако приемате фенитоин, пробенецид, салициламид, лекарствени продукти, които са ензимни индуктори (включително, но не ограничено само до барбитурати, изониазид, карбамазепин, рифампин, етанол), дефероксамин, антикоагуланти, субстанции, които са киселини или основи, желязо-съдържащи лекарствени продукти.
Съществува риск от промяна в киселинността на кръвта и телесните течности в тялото (метаболитна ацидоза с голяма анионна разлика) при едновременното използване на парацетамол с флуклоксацилин, особено при определени групи пациенти с риск, например пациенти с тежко бъбречно увреждане, сепсис, недохранване и хроничен алкохолизъм. Информирайте Вашия лекар, ако приемате флуклоксацилин.
Ако Вашият лекар или лекарят на детето Ви назначи тест за определяне на нивото на пикочната киселина в кръвта и нивото на кръвната захар, информирайте го за приема на това лекарство.

Бременност, кърмене и фертилитет

Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство. Използването на Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки по време на бременност и кърмене се препоръчва под медицинско наблюдение, като дозировката и продължителността на лечение трябва да се съблюдават стриктно.

Шофиране и работа с машини

Неприложимо

Важна информация относно някои от съставките на Ефералган

Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки съдържа: сорбитол и натрий
Помощни вещества, които трябва да се вземат под внимание за безопасна употреба: калиев бикарбонат, натриев бензоат. При хранителен режим без съдържание или с намалено съдържание на натрий, в дневната дажба трябва да се отчита съдържанието на натрий, което е 330 mg на ефервесцентна таблетка.
Този лекарствен продукт съдържа сорбитол, което трябва да се има предвид при пациенти с непоносимост към фруктоза, глюкозо-галактозен синдром на малабсорбция или захарозо-изомалтазен дефицит.

Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Нежелани реакции свързани с парацетамол Нежелани реакции с неизвестна честота:

  • тромбоцитопения (намален брой на тромбоцитите), неутропения (намален брой на определени видове бели кръвни клетки),
  • левкопения (абнормно намаление броя на белите кръвни клетки);
  • диария, абдоминална болка;
  • повишаване на чернодробните ензими;
  • анафилактичен шок, ангиоедем, свръхчувствителност;
  • намаляване стойността на INR, увеличаване на стойността на INR;
  • уртикария, еритема, обрив; остра генерализирана екзантематозна пустулоза, токсична епидермална некролиза, синдром на Стивънс- Джонсън (алергични реакции, включващи сериозни кожни обриви, висока температура и увеличени лимфни възли); хипотония (като симптом на анафилаксия).

Нежелани реакции свързани с витамин С с неизвестна честота:

  • абдоминална болка, диария;
  • замаяност;
  • хипероксалурия, хроматурия;
  • уртикария, обрив.

Високите дози витамин С (над 1 g) благоприятстват образуването на бъбречни камъни при определени пациенти и може да увеличи хемолизата (деструкцията на червените кръвни клетки) при болни с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, в случай на хронична хемолиза.

Нежелани реакции свързани с Ефералган Витамин С ефервесцентни таблетки с неизвестна честота:

  • агранулоцитоза;
  • абдоминална болка;
  • хепатит;
  • анафилактична реакция, свръхчувствителност;
  • ангиоедем, дерматит, пруритус, обрив, уртикария.

Вече повече от 80 години UPSA се усъвършенства в разработването на лекарства, предлагащи фармацевтични форми, подходящи за всички възрасти, от бебета до възрастни хора. С постоянно внимание към нуждите на пациентите, УПСА продължава да разнообразява продуктовата си линия, съставена от лекарства и медицински изделия.

Производител: UPSA SAS, 47000 Agen, Франция

Към продукта
Повече информация
Марка Upsa
Лечение/профилактика на: Болка в мускулите и ставите, Главоболие, мигрена, зъбобол, Грип и настинка
Вид продукт Лекарство без рецепта
За кого Деца, Възрастни
Тип продукт Разтворими таблетки
Към продукта

Съдържание в 1 ефервесцентна таблетка Ефералган Витамин С 
Активните вещества са: Парацетамол (Paracetamol) 330 mg и Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 200 mg
Помощни вещества: калиев бикарбонат, натриев хидроген карбонат, сорбитол, безводна лимонена киселина, натриев бензоат, натриев докузат, повидон.

 

Към продукта

Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Препоръчителната дневна доза парацетамол е 10 mg/kg до 15 mg/kg на всеки 4 до 6 часа, до максимална дневна доза 75 mg/kg. Минималният интервал между приемите е 4 часа.

При пациенти с бъбречно увреждане приемът трябва да бъде през най-малко 4 часа (cl >50 ml/min), 6 часа (cl 10-50 ml/min) или 8 часа (cl < 10 ml/min).

При пациенти с хронично или компенсирано активно чернодробно заболяване, особено при тези с чернодробна недостатъчност, хроничен алкохолизъм, хронично недохранване (ниски нива на чернодробен глутатион) и обезводняване, дозата парацетамол не трябва да превишава 3 g дневно.

Употреба при деца и юноши
При деца дозата парацетамол зависи от теглото на детето, възрастта е дадена само ориентировъчно. Ако не знаете теглото на детето, трябва да го претеглите, за да приложите най-подходящата доза.

Деца от 15 до 33 kg (от 4 до 8 години): една ефервесцентна таблетка, която се повтаря, ако е необходимо след 4 часа, без да се надвишават 6 таблетки на ден.

Деца от 33 до 50 kg (от 8 до 11 години): две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо след 6 часа, без да се надвишават 8 таблетки на ден.

При възрастни и деца с тегло над 50 kg (приблизително над 11 години): 2 ефервесцентни таблетки, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа, без да се надвишава общата доза от 12 ефервесцентни таблетки на ден.

Перорално приложение.
Не дъвчете и не поглъщайте таблетките.
Разтворете ефервесцентната таблетка напълно в голяма чаша вода и я изпийте веднага.

Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и температурата: при деца приемът трябва да бъде равномерно разпределен във времето, както през деня така и през нощта, за предпочитане на интервали от 6 часа, като най-краткият интервал е 4 часа; при възрастни пациенти приемите трябва да бъдат на интервал от най-малко 4 часа.

Делителната черта не е предназначена за счупване на таблетката. Тъй като лекарството съдържа Витамин С, не трябва да се приема вечер.

 

Към продукта
Оставете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация
Ефералган Витамин C при болка и повишена температура х20 ефервесцентни таблетки UPSA
Ефералган Витамин C при болка и повишена температура х20 ефервесцентни таблетки UPSA
Още от тази марка
Фервекс при простуда и грип х16 таблетки UPSA
Фервекс при простуда и грип х16 таблетки UPSA
Обикновена цена 7.99 лв. (-15%) Специална цена 6.79 лв.
Ефералган при болка и повишена температура 500 мг х16 ефервесцентни таблетки UPSA
Ефералган при болка и повишена температура 500 мг х16 ефервесцентни таблетки UPSA
Обикновена цена 5.29 лв. (-20%) Специална цена 4.23 лв.
Фервекс за възрастни при простуда и грип с вкус на малина х8 сашета UPSA
Фервекс за възрастни при простуда и грип с вкус на малина х8 сашета UPSA
Обикновена цена 7.99 лв. (-15%) Специална цена 6.79 лв.
Фервекс за възрастни при простуда и грип х8 сашета UPSA
Фервекс за възрастни при простуда и грип х8 сашета UPSA
Обикновена цена 7.99 лв. (-15%) Специална цена 6.79 лв.
Упсавит Витамин C за висок имунитет 1 грам х10 ефервесцентни таблетки UPSA
Упсавит Витамин C за висок имунитет 1 грам х10 ефервесцентни таблетки UPSA
Обикновена цена 5.70 лв. (-20%) Специална цена 4.56 лв.
Ефералган за деца при болка и висока температура 150 мг х10 супозитории UPSA
Ефералган за деца при болка и висока температура 150 мг х10 супозитории UPSA
Обикновена цена 4.39 лв. (-10%) Специална цена 3.95 лв.
Упсарин C при болка и повишена температура х20 ефервесцентни таблетки UPSA
Упсарин C при болка и повишена температура х20 ефервесцентни таблетки UPSA
Обикновена цена 6.99 лв. (-20%) Специална цена 5.59 лв.
Ефералган сироп за деца при болка и повишена температура х90 мл UPSA
Ефералган сироп за деца при болка и повишена температура х90 мл UPSA
Обикновена цена 2.79 лв. (-10%) Специална цена 2.51 лв.
Фервекс за деца при простуда и грип с вкус на малина х8 сашета UPSA
Фервекс за деца при простуда и грип с вкус на малина х8 сашета UPSA
Обикновена цена 7.99 лв. (-15%) Специална цена 6.79 лв.
Ефералган за деца при болка и висока температура 300 мг х10 супозитории UPSA
Ефералган за деца при болка и висока температура 300 мг х10 супозитории UPSA
Обикновена цена 5.19 лв. (-10%) Специална цена 4.67 лв.
Може да харесате също
Nature's Way Devil's Claw Secondary Root Дяволски нокът при болки в ставите 480 мг х100 V капсули
Nature's Way Devil's Claw Secondary Root Дяволски нокът при болки в ставите 480 мг х100 V капсули
Обикновена цена 24.29 лв. (-20%) Специална цена 19.43 лв.