Ибупрофен Полфа 200 мг х100 таблетки Polpharma

В наличност
Арт. №
3362
Тегло
0.050 кг.
  • Лекарство за симптоматично лечение на повишена телесна температура и болка
  • Има благоприятно въздействие при оплаквания от мускулни и менструални болки
  • Облекчава мигрена и зъбобол
12.89 лв.
Към продукта

Ibuprofen Polfa 200 mg coated tablets е лекарство за симптоматично лечение на повишена телесна температура и болка. Има благоприятно въздействие при оплаквания от мускулни и менструални болки, мигрена и зъбобол. Активната съставка на Полфарма Ибупрофен Полфа е ибупрофен, който представлява нестероидно противовъзпалително лекарствено средство, което се усвоява в стомашно-чревния тракт.

Polpharma е сред световните лидери в генеричното производство на лекарства, а предприятията й са 7 и се намират в Полша, Русия и Казахстан. Полфарма разполага и със седем научно-изследователски центъра. Портфолиото й включва над 600 продукта.

Производител: Polpharma, Полша.

Към продукта
Повече информация
Марка Polpharma
Лечение/профилактика на: Болка в корема, Болка в мускулите и ставите, Невралгия, Температура
Вид продукт Лекарство без рецепта
За кого Възрастни
Тип продукт Таблетки
Към продукта

Активно вещество: ибупрофен 200 mg.

Другите съставки (помощни вещества) са:
Сърцевина:

Повидон (25) - 4.5 mg;
Лактоза монохидрат - 65.0 mg;
Картофено нишесте - 50.0 mg;
Талк - 7.0 mg;
Силициев диоксид, колоиден безводен - 1.0 mg;
Магнезиев стеарат - 2.5 mg.
Покритие:

Сукроза - 149.85 mg;
Талк - 44.5 mg;
Арабска гума (сух спрей) - 5.0 mg;
Карнаубски восък - 0.1 mg;
Бял восък - 0.05 mg;
Кохинил червено - 0.5 mg.

Към продукта

Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Възрастни и деца над 12 годишна възраст
Първоначално 2 таблетки, приети с вода. След това - 1 - 2 таблетки на всеки 4 часа, ако е необходимо.
Не приемайте повече от 6 таблетки дневно.
Не приемайте лекарството повече от 3 дни без консултация с лекар.
Ако независимо от лечението, болката и температурата се влошават или се появяват нови симптоми след първите 2 дни обърнете се към лекар.
Нужна е консултация с лекар, в случай че се налага употреба на ибупрофен повече от 3 дни при деца от 6 месечна възраст (между 6 месеца и 12 години) или юноши (между 12 години и 18 години), както и в случай на влошаване на симптомите.
Ако имате впечатлението, че ефектът от Ибупрофен Полфа е по-силен или по-слаб консултирайте се с лекар.

Ако сте приели повече от необходимата доза Ибупрофен Полфа
Следните симптоми могат да се появят при прием на НСПВС в дози по-високи от препоръчаните: гадене, повръщане, коремна болка или диария в редки случаи. Шум в ушите, главоболие, виене на свят или стомашно-чревно кървене, също могат да се появят. При тежко отравяне се засяга централната нервна система, което се манифестира със сънливост или възбуда, дезориентация или кома в много редки случаи. Много рядко се наблюдават конвулсивни припадъци. При тежка интоксикация може да се развие метаболитна ацидоза и протромбиновото време /INR/ да се увеличи. Могат да се наблюдават остра бъбречна недостатъчност и чернодробни лезии, задух, внезапно спадане на кръвното налягане, брадикардия или тахикардия и предсърдни фибрилации. Изостряне на астматичните симптоми може да се наблюдава при пациенти с бронхиална астма.
Ако сте приели голямо количество ибупрофен, обърнете се към Вашия лекар, който ще Ви помогне да изхвърлите поетото лекарство от стомаха и ще предприеме необходимите животоподдържащи мерки.
Поради значителното свързване на активната субстанция с плазмените протеини хемодиализата е неефективна.

Ако сте приели доза, по-голяма от препоръчваната обърнете се веднага към лекар или фармацевт.

Ако сте пропуснали да приемете Ибупрофен Полфа
Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата таблетка.
Приемете следващата доза според установената схема на лечение.

Към продукта
Оставете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация
Ибупрофен Полфа 200 мг х100 таблетки Polpharma
Ибупрофен Полфа 200 мг х100 таблетки Polpharma
Още от тази марка
Може да харесате също