Милофен 200 мг таблетки x 10 бр Danhson

В наличност

Арт. № 101921
  • Съдържа ибупрофен
  • Облекчава главоболие, мигрена, мускулни болки
  • За деца над 12 години и възрастни
4.09 лв.
Безплатна доставка над 49,99 лв.
- +
Детайли

Милофен 200 мг таблетки съдържа ибупрофен, принадлежи към групата лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС). Тяхното действие се свързва с намаляване на болката и възпалението, както и с понижаване на повишената температура. Милофен 200 мг таблетки се прилага за облекчаване на лека до умерена болка при: дисменорея, зъбобол, мускулна болка, главоболие, мигрена, за понижаване на телесната температура при фебрилни състояния. За деца над 6 години и възрастни.

Повече информация
Марка Danhson
Лечение/профилактика Болка в мускулите и ставите, Главоболие, мигрена, зъбобол, Възпаление
За кого Деца, Възрастни
Тип продукт Таблетки
Свързани статии
Състав

Активни съставки: Активно вещество в 1 филмирана таблетка: ибупрофен (ibuprofen) 200 mg.

Производителят носи отговорност за съставките на продукта. Препоръчваме да проверите списъка със съставките на продукта директно върху опаковката поради възможни промени.

Начин на употреба

Моля, прочетете внимателно листовката преди прием.

Дозировка:
Възрастни и деца над 12 години:
Начална доза 200 – 400 mg еднократно и впоследствие при необходимост 200 mg през 4 до 6 часа.
Максималната дневна доза не трябва да превишава 1200 mg.

Деца от 6 до 12 години:
Децата на възраст 6 до 9 години: 200 mg 1 до 3 пъти дневно през интервал от 4 до 6 часа, като максималната дневна доза не трябва да превишава 600 mg.

Деца на възраст 10 до 12 години: 200 mg 1 до 4 пъти дневно през интервал от 4 до 6 часа, като максималната дневна доза не трябва да превишава 800 mg.

При деца на възраст от 6 до 12 години или юноши от 12 до 18 години: в случай, че е необходимо този лекарствен продукт да се приема повече от 3 дни или ако симптомите на детето се влошат, трябва да се потърси съвет от лекар.

Лица в старческа възраст:
Всички НСПВС трябва да се прилагат с повишено внимание при пациенти в старческа възраст, поради повишена склонност към развитие на нежелани лекарствени реакции, включително повишен риск от кръвоизлив, перфорация и улцерация на стомашно-чревния тракт.

С оглед намаляване на риска от нежелани реакции и при необходимост от лечение, продуктът трябва да се използва в най-ниската ефективна доза и да се прилага за възможно най-кратък период от време.

Пациенти в увредена чернодробна функция:
При пациенти с лека до умерена степен на чернодробно увреждане, ибупрофен трябва да се прилага в максимално ниска ефективна доза и за възможно най-кратък период от време, необходим за овладяване на клиничната симптоматика. 
Необходим е съпътстващ контрол на лабораторните показатели за чернодробна функция. 

Пациенти в увредена бъбречна функция:
При пациенти с лека до умерена степен на бъбречно увреждане, ибупрофен трябва да се прилага в максимално ниска ефективна доза и за възможно най-кратък период от време, необходим за овладяване на клиничната симптоматика. 
Необходим е съпътстващ контрол на лабораторните показатели за бъбрчна функция.

Начин на приложение:
Ибупрофен се приема перорално с достатъчно количество вода. Продуктът е предназначен за кратковременна употреба.
Пациентте трябва да се консултират с лекуващия си лекар, ако по време на лечението симптомите на заболяването не се повлияват или се влошат.

Продължителност на лечението:
Нежеланите реакции могат да се сведат до минимум като се използва най-ниската ефективна доза за най-краткия период, необходим за контролиране на симптомите.
Ако заболяването изисква приложение на лекарството за период по-продължителен от 10 дни или, ако са налице признаци на влошаване на състоянието, пациентите трябва да се консултират с лекар.

Да се съхранява на сухо и прохладно място, далеч от деца и пряка слънчева светлина.
Съхранявайте при температура под 25 градуса.
Да не се използва след изтичане на крайния срок.

Мнения
Оставете вашето мнение
Оценявате: Милофен 200 мг таблетки x 10 бр Danhson
Вашата оценка:
loader
Зареждане...

Вашият отзив беше изпратен, след като бъде прегледан ще бъде публикуван.

Подобни продукти
Още от тази марка
Може да харесате също
loader
Зареждане...