-20%отстъпка

Mucosolvan сироп 30 мг/5мл х100 мл

В наличност
Арт. №
2517
Тегло
0.200 кг.
  • Активното вещество Амброксолов хидрохлорид подпомага мукусната секреция на дихателния тракт

  • Използва се за секретолитично лечение при остри и хронични заболявания на бронхите и белия дроб, които протичат с нарушена бронхиална секреция и нарушение в транспорта на бронхиалния секрет

  • Отхрачването и изкашлянето на  бронхиалните секрети е значително улеснено

Обикновена цена 8.19 лв. (-20%) Специална цена 6.55 лв.
Към продукта

Mucosolvan сироп 30 мг/5мл х100 мл съдържа активно вещество Амброксолов хидрохлорид (Ambroxol hydrochloride), което подпомага мукусната секреция на дихателния тракт. Използва се за секретолитично лечение при остри и хронични заболявания на бронхите и белия дроб, които протичат с нарушена бронхиална секреция и нарушение в транспорта на бронхиалния секрет (храчки).

След приема на Мукосолван сироп 30 мг/5мл х100 мл отхрачването и изкашлянето на  бронхиалните секрети е значително улеснено.

Компанията Sanofi се отличава с множество опит в сферата на здравеопазването в продължение на повече от век. Тя е сред компаниите с най-много продажби – заема достойно 5-то място по продажби за 2017 година в България и 4-то място сред иновативните компании, представени в България.

Към продукта
Повече информация
Марка Sanofi
Лечение/профилактика на: Влажна кашлица
Вид продукт Медицинско изделие
За кого Деца, Възрастни
Тип продукт Сироп
Към продукта

Активното вещество е: амброксолов хидрохлорид (5 ml сироп съдържат 30 mg амброксолов хидрохлорид)

Другите съставки са: сукралоза, бензоена киселина, хидроксиетилцелулоза, ароматизатор ягода, ароматизатор ванилия, пречистена вода.

Към продукта

Какво трябва да знаете, преди да приемете МУКОСОЛВАН:

Не приемайте МУКОСОЛВАН, ако:

  • Сте алергични към амброксолов хидрохлорид или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6).

Предупреждения и предпазни мерки

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете МУКОСОЛВАН

Ако имате нарушена бъбречна функция или силно нарушена функция на черния дроб.

Има съобщения за тежки кожни реакции, свързани с приложението на амброксолов хидрохлорид. Ако получите кожен обрив (включително лезии на лигавиците, например на устата, гърлото, носа, очите, гениталиите), спрете употребата на МУКОСОЛВАН и незабавно се обадете на Вашия лекар.

Други лекарства и МУКОСОЛВАН

Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате, наскоро сте приемали или е възможно да приемете други лекарства.

Не се препоръчва употребата на амброксолов хидрохлорид с лекарствени продукти, потискащи кашлицата.

Не са докладвани клинично значими нежелани взаимодействия с други лекарствени продукти.

Бременност, кърмене и фертилитет

Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

Не се препоръчва употребата на МУКОСОЛВАН по време на бременност, особено през първите три месеца от бременността.

Не се препоръчва употребата на МУКОСОЛВАН при кърмещи жени, тъй като амброксолов хидрохлорид преминава в майчиното мляко.

Шофиране и работа с машини

Няма доказателство от постмаркетинговите данни относно ефект върху способността за шофиране и работа с машини. Не са провеждани проучвания по отношение на ефектите върху способността за шофиране и работа с машини.

Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или Ви е казал Вашият лекар, или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Препоръчителната доза е:

Възрастни и деца над 12 години: 10 ml 2 пъти дневно.

Тази дозировка е подходяща за лечение на остри заболявания на дихателните пътища и за начална терапия на хронични състояния до 14 дни.

Ако в случай на остро заболяване на дихателните пътища, симптоми Ви не се подобрят след 4-5 дни от лечението с МУКОСОЛВАН, трябва да потърсите лекарска помощ.

МУКОСОЛВАН може да се приема по време на хранене или без храна.

Ако сте приели повече от необходимата доза МУКОСОЛВАН:

Ако сте приели повече от необходимата доза МУКОСОЛВАН, се обърнете за съвет към Вашия лекар или фармацевт. Досега не са съобщени специфични симптоми на предозиране при хора. Наблюдаваните симптоми при съобщения за случайно предозиране или неправилна употреба, съответстват на познатите нежелани реакции при употребата на МУКОСОЛВАН в препоръчваните дози, и може да изискват симптоматично лечение.

Ако сте пропуснали да приемете МУКОСОЛВАН

Ако сте пропуснали да приемете една доза, можете да я вземете веднага щом се сетите. Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата. Приемете следващата доза както обикновено.

Ако сте спрели приема на МУКОСОЛВАН

МУКОСОЛВАН е необходимо да бъде приеман само при нужда, и употребата му да бъде преустановена след затихване на симптомите.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Чести (могат да засегнат до 1 на 10 пациенти)

  • Промяна във вкусовите усещания;
  • Намалена чувствителност в гърлото;
  • Гадене;
  • Намалена чувствителност в устата и езика.

Нечести (могат да засегнат до 1 на 100 пациенти)

  • Диария;
  • Повръщане;
  • Нарушения в храносмилането;
  • Сухота в устата;
  • Стомашна болка.

Редки (могат да засегнат до 1 на 1000 пациенти)

  • Реакции на свръхчувствителност;
  • Обрив;
  • Уртикария (копривна треска).

С неизвестна честота (от наличните данни не може да бъде направена оценка)

  • Анафилактични реакции, включително анафилактичен шок, ангиоедем (бързоразвиващ се оток на кожата, подкожната тъкан, лигавиците или подлигавичния слой) и пруритус;
  • Тежки кожни нежелани реакции (включително еритема мултиформе, синдром на Стивънс-Джонсън/токсична епидермална некролиза и остра генерализирана екзантемна пустулоза);
  • Сухота в гърлото.

Съобщаване на нежелани реакции

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез:

Изпълнителна агенция по лекарствата

Ул., Дамян Груев“ № 8, 1303 София

Тел.:+359 2 8903417

Уебсайт: www.bda.be.

Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

МУКОСОЛВАН е бистър до почти бистър, безцветен до почти безцветен, слабо вискозен сироп. 100 ml бутилка от тъмно стъкло от III“™ хидролитичен клас, с полипропиленова капачка. Опаковката съдържа мерителна чашка от полипропилен, гардуирана на мерки от 1,25 ml, 2,5 ml и 5 ml.

Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

Да се съхранява при температура под 30°С.

Не използвайте МУКОСОЛВАН след срока на годност, отбелязан върху картонената кутия след „Годен до:“

Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

Срокът на годност след първото отваряне на опаковката е 6 месеца.

Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

Към продукта
Оставете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация
Mucosolvan сироп 30 мг/5мл х100 мл
Mucosolvan сироп 30 мг/5мл х100 мл
Още от тази марка
Essentiale Forte N 300 мг х30 капсули
Essentiale Forte N 300 мг х30 капсули
Обикновена цена 14.15 лв. (-20%) Специална цена 11.32 лв.
Bronchicum Elixir S сироп 130 гр
Bronchicum Elixir S сироп 130 гр
Обикновена цена 10.19 лв. (-20%) Специална цена 8.15 лв.
Libexin 100 мг  х20 таблетки
Libexin 100 мг х20 таблетки
Обикновена цена 9.75 лв. (-20%) Специална цена 7.80 лв.
 Mucosolvan 30 мг х20 таблетки
Mucosolvan 30 мг х20 таблетки
Обикновена цена 7.55 лв. (-25%) Специална цена 5.66 лв.
Magne B6 Forte х30 филмирани таблетки
Magne B6 Forte х30 филмирани таблетки
Обикновена цена 12.75 лв. (-25%) Специална цена 9.56 лв.
Magne B6 х50 таблетки
Magne B6 х50 таблетки
Обикновена цена 12.09 лв. (-25%) Специална цена 9.07 лв.
No-Spa 40 мг х 24 таблетки
No-Spa 40 мг х 24 таблетки
Обикновена цена 5.39 лв. (-25%) Специална цена 4.04 лв.
Muconasal Natural спрей за нос 20 мл
Muconasal Natural спрей за нос 20 мл
Обикновена цена 12.69 лв. (-20%) Специална цена 10.15 лв.
No-Spa Comfort 40 мг х24 таблетки
No-Spa Comfort 40 мг х24 таблетки
Обикновена цена 6.19 лв. (-15%) Специална цена 5.26 лв.
Mucosolvan Duo 2 in 1 пастили 2 в 1 ягода и мента х18 бр
Mucosolvan Duo 2 in 1 пастили 2 в 1 ягода и мента х18 бр
Обикновена цена 9.95 лв. (-20%) Специална цена 7.96 лв.
Може да харесате също