Коледни предложения! >>

Тонипирин при простуда и грип х20 ефервесцентни таблетки Чайкафарма

В наличност
Арт. №
2914
Тегло
0.200 кг.
  • При грип и простудни заболявания
  • Съдейства за понижаването на температурата
  • Има имуностимулиращо и антиоксидантно действие
9.73 лв.
Към продукта

Тонипирин Чайкафарма e медицинско изделие за лечение на симптомите при грип и простудни заболявания. Тонипирин Чайкафарма съдейства за понижаването на температурата и има болкоуспокояващо действие, багодарение на съдържанието на парацетамол. Добавеният витамин С има имуностимулиращо и антиоксидантно действие. 

Чайкафарма АД е най-бързо развиващият се производител на лекарствени продукти в България. Дейността на компанията е фокусирана в това да направи достъпни съвременни терапевтични решения в страната, региона и на европейския пазар, в съответствие с най-високите изисквания на стандарта за Добра производствена практика (GMP).

Производител: Чайкафарма АД, България.

Към продукта
Повече информация
Марка Чайкафарма
Лечение/профилактика на: Грип и настинка, Запушен нос и хрема
За кого Възрастни
Тип продукт Разтворими таблетки
Към продукта

Paracetamol 300mg Vitamin C 250mg Chlorphenamine 1.41mg.

Производителят носи отговорност за съставките на продукта. Препоръчваме да проверите списъка със съставките на продукта директно върху опаковката поради възможни промени.

 

Към продукта

По 1 таблетка 2 пъти дневно, разтворена в 1/2 чаша с вода.

Моля, прочетете внимателно тази листовка преди да започнете да приемате този лекарствен продукт.
Да не се използва в случай на свръхчувствителност към активните съставки, някое от помощните вещества или към друго вещество, което е химически подобно на някоя от съставките (в частност, антихистамините с химична структура аналогична на хлорфенамин).

Противопоказно по време на бременност и кърмене.

Лекарствата, съдържащи парацетамол са противопоказани при пациенти,страдащи от глюкозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност и при пациенти с остра хемолитична анемия. Поради антихолинергичния си ефект, Тонипирин не трябва да се използва при пациенти страдащи от глаукома, хипертрофия на простатата, запушване на стеснението на пикочния мехур, пилорна и дуоденална стеноза, или друга стеноза на стомашночревния или пикочополовия тракт.

Не трябва да използвате Тонипирин ако сте бременна или кърмите, ако мислите, че сте бременна или ако искате да забременеете.

Тъй като Тонипирин съдържа парацетамол, той трябва да се прилага внимателно при хора с бъбречна и чернодробна недостатъчност.
Тъй като Тонипирин може да причини сънливост, хора които шофират или изпълняват задачи, изискващи пълна концентрация трябва да са запознати с възможния риск.

Не превишавайте препоръчителната доза без да се консултирате с лекар.

Не използвайте това лекарство след изтичане на срока на годност, посочен върху опаковката.
Пазете лекарството на недостъпно и далеч от погледа на деца място.

Към продукта
Оставете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация
Може да харесате също
Още от тази марка
Тонипирин при простуда и грип х20 ефервесцентни таблетки Чайкафарма
Тонипирин при простуда и грип х20 ефервесцентни таблетки Чайкафарма